SOSYAL SORUMLULUK

Tamamen doğal ürünler kullanılarak üretildiğinden Modelpan manyezit levhalar ekolojiktir. Modelpan levhalarının üretim sürecinde kesim sırasında açığa çıkan toz kokusuzdur ve zararsızdır. Rahatsız etmez. Tamamen doğal maddelerden üretilmekte olup doğa ve insan dostudur. İçerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz.

Modelpan, doğadan gelen manyezit ile oluşturduğu levhalar, doğayla barışık yüzeylere dönüşümü için, üretimin her aşamasında verimliliğe odaklanır. Modelpan yeşil tesislerinde, su ve enerji en verimli şekilde kullanılır. Yüksek iç hava kalitesi sağlanması amacıyla, oluşan toz kaynağında toz toplama sistemi yardımıyla toplanır ve üç saatte bir hava sirkülasyonu ile üretim tesisindeki havanın tamamının yenilenmesi sağlanır. Ses, ısı izolasyonu ve iç hava kalitesini arttırıcı iklimasyon ve havalandırma sistemleri ile verimli bir çalışma ortamı yaratılırken, daha az enerji harcanması da sağlanır. Fabrika çatısı enerjinin verimli kullanımı için gün ışığından maksimum faydanlanmayı sağlayacak şekilde polikarbon malzemeden yapılmıştır. Isı izolasyonuna sahip Modelpan yeşil tesisinde ısı kayıpları minimuma indirilerek, yakıt harcamaları azaltılır. Modelpan üretim tesisinde, endüstriyel atık yağlar, metal, naylon, kağıt, ahşap gibi geri kazanılabilen atık malzemeler geri dönüşüm firmalarına gönderilir. Geri kazanılamayan atıklar ise Çevre Bakanlığı'nca onaylanmış bertaraf tesislerinde, çevre için minimum zararlı hale dönüştürülür.

Üretiminin her aşamasında verimliliği esas alan Modelpan, ürünlerinin uygulama alanlarında da üstlendiği doğal kaynakları koruma misyonunu taşımasını hedefler. Uzun ürün ömrüne sahip olan Modelpan manyezit levhalar yıpranmadan yıllarca kullanılabilir. Sık sık değiştirilmeyi, tamir yapılmasını gerektirmez. Sıva işçiliğine gerek bırakmayan, sadece astar boya ve boya uygulaması ile tüketim giderlerini düşürür. Özel bir bakım gerektirmez. Temizlik ve bakım işlemlerinde daha az su ve deterjan kullanımı sağlar. Giderleri azaltır, zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

HAKKIMIZDA
MİSYON & VİZYON
SOSYAL SORUMLULUK
İNSAN KAYNAKLARI

MODELPAN
PANELLER

View more

ÜRÜN
ÖZELLLİKLERİ

View more

NEDEN
MODELPAN PANELLER

View more

UYGULAMA
ALANLARI

View more