Tasarım Fikirleri Kullanım Alanına Göre Tasarımlar Özel Tasarımlar
Tasarım Köşesi | Tasarım Fikirleri
Modelpan’ ın farklı doku ve ebatlarıyla özgün detaylar yaratmak ve sınırsız renk alternatifleriyle renklendirmek mümkün.
Yüksek nitelikli Modelpan panellerin özgün dokuları, üzerine uygulanan özel boya efektleriyle yaşam alanlarınıza hayal ettiğiniz görsel konforu getirirken,günümüzün yükselen trendleriyle sınırsız alternatifler sunuyor.

RENKLERİN İSYANI
Cesur ve canlı renkler, çok parıltılı materyaller, renkli lameler, akışkan ve esnek malzemeler olarak karşımıza çıkıyor. Optik lifler, geri dönüşümlü materyaller, renk değiştiren efektler bu trendin en dikkat çekici özellikleri. Yüksek kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü materyallerin kullanımı önemseniyor.
KARANLIKTA DANS
Gecenin gölgelerinden ilham alınarak derin siyah, mistik ve zarif renkler ile beraber özellikle parlak materyallerin kullanıldıgı ürünler ortaya çıkıyor. Renk dünyasını çevreleyen koyu ve renkli vurgular, metalik şampanya ve altınla daha da kuvvetleniyor.

GELENEKSELE DÖNÜŞ
El sanatı endüstrisi, geleneksel, el işi ve modernin karışımı.
Bir yanda geleneksel ve el işinin kombinasyonu, diğer yanda endüstriyel ve mekanik metodlar ‘Geleneksele Dönüş’ trendinde buluşuyor. Sıcak ve canlı bir renk serisi, gökyüzü, dağlar, göller ve ormanlarla doğal bir görünüme doğru yöneliyor. Bu doğallık endüstriyel, metalik antrasit, bakır ve eski altın tonlarıyla zıtlık yaratıyor.
ÖZE DÖNÜŞ
Az daha çoktur / Less is more
Sade, yalın, fonksiyonel ve gerekli elementlere konsantre olmak. Bu trendin odak noktası sürdürülebilirlik, kalite, ileri teknoloji ve yeni nesil materyaller. Sonuç olarak ortaya çok net, muntazam ve modern estetik unsurlar çıkıyor. ‘Öze Dönüş’, doğadan ilham alan renklerle yansıtılıyor.