BASIN BÜLTENLERİ
Modelpan ve TSE’den kalite standartlarında bir ilk!

Ak Alev Manyezit Levha tarafından Türkiye’de ilk defa Modelpan markasıyla üretilen magnezyum oksit esaslı yapı levhası ürününün uluslararası kalite standardı ve kriterleri, Dünya’da ilk defa Türk Standartları Enstitüsü ile gerçekleştirilen ortak bir çalışma ile Modelpan Manyezit Yapı Levhası için oluşturuldu.

Modelpan ile TSE’nin birlikte gerçekleştirdiği yaklaşık 6 ay süren yoğun çalışmaların ardından MgO Board (Magnezyum oksit esaslı yapı levhası) ürün sınıfına ait kalite standartları TSE K 480 Poz. numarası ile tescillendi.

Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan ve Magnezyum oksit esaslı yapı panelleri kriterlerini kapsayan TSE-K 480 standardı kapsamında A1 sınıfı yanmazlık, su geçirmezlik, darbelere dayanıklılık ve hafiflik gibi pek çok üstün özelliği inovatif bir üründe buluşturan Modelpan Manyezit Yapı Levhası da bu standart kapsamında yer alıyor. Bugüne kadar çimento esaslı levha kategorisinde değerlendirilen MgO yapı panelleri, artık kendi kategorisindeki kalite standartlarına göre değerlendirilecek.

Modelpan ve Türk Standartları Enstitüsü’nün ortak çalışmasıyla oluşturulan TSE K 480 kalite standardı, TSE’nin yapı panelleri kategorisinde Avrupa normlarına uyarlanması için başvuruda bulunacağı ilk standart belgesi olacak.
Basın Bültenleri
Tanıtım Filmi
Uygulama Filmi
E-Bülten
Online Katalog

MODELPAN
PANELLER

View more

ÜRÜN
ÖZELLLİKLERİ

View more

NEDEN
MODELPAN PANELLER

View more

UYGULAMA
ALANLARI

View more